Lacobel do kuchni, szkło jednokolorowe, szkło malowane na dowolny kolor z palety RAL, NCS

Lacobel

Lacobel to rodzaj szkła zaliczanego do grupy szkieł float. Szkło jest pokryte z jednej strony wysokiej jakości lakierem. Kolekcja szkła lakierowanego występuje w bogatej gamie kolorystycznej. Tafla szkła jest pokrywana jednolitą warstwą lakieru już podczas procesu produkcji. Blaty szkła lacobel kupujemy w całości, po czym są rozkrajane na wymiar według zamówienia klienta. Lacobel stosuje się zazwyczaj jako wypełnienie szaf przesuwnych, świetnie uzupełnia panele szklane z grafiką i idelnie sprawdza się jako okładzina ścienna.

Wadą szkła lacobel jest fakt, że nie jest hartowalne, zatem nie można go stosować przy kuchniach gazowych. Do takich zastosowań polecamy lakierowane szkło hartowane

 

Szkło lakierowane

Szkła lakierowane w przeciwieństwie do lacobel są dostępne w każdym kolorze z palety RAL, NCS. Posiadamy własna mieszalnię lakierów dzięki czemu możemy uzyskać dowolny kolor. Panele lakierowane mogą być hartowane, zarówno na szkle zwykłym float jak i na szkle krystalicznie przezroczystym optiwhite. Lakier nakładany jest już po zahartowaniu szkła. Szkło lakierowane idealnie nadają się we wszystkie miejsca narażone na wysoką temperaturę, uderzenia lub inne czynniki fizyko-mechaniczne. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, barwę panelu szklanego można dostosować idealnie do swojego wnętrza. Korzystamy z wzorników kolorów RAL i NCS które są uniwersalne i stosowane przez lakierników na całym świecie.

 

Poniżej linki do palet RAL i NCS.

 

>>PALETA RAL

>>PALETA NCS